Vi kan præsentere en flot konfirmationsmenu, som er sat sammen af vores hold af dygtige kokke. Vi har sammensat konfirmationsmenuen ud fra årstiden lækre råvarer og gode smage, der matcher lige præcis den non- eller konfirmation, I skal holde.
Vi tilbyder en velsmagende 3-retters menu med en smuk forret, en alsidig buffet indholdende både kolde og varme anretninger samt en hjemmelavet dessert til jeres konfirmationsfest.
Uanset hvad I er til, finder I den helt rigtige løsning hos os. Vi lytter nemlig gerne til jeres specifikke ønsker, og I er altid velkomne til at sende Morten en besked.
I er også velkomne til at kigge vores andre skønne menuer i gennem.
Hos Kok Amok er vi kendte for vores diner transportable i særklasse. Vores dygtige og erfarne kokke arbejder hver dag for at levere den lækreste mad, hvor kun de bedste og mest friske råvarer er blevet nøje udvalgt og anvendes i alle retter. Vi lægger stor vægt på den gode smag og kreativiteten i maden, og vores menu til jeres konfirmation vil derfor også bære præg af de råvarer, der er aktuelle i netop denne sæson.
Vores mad laves naturligvis fra bunden, og det er vi stolte af. For vi ved, at I og jeres gæster kan smage forskellen.
Vi vil hellere end gerne hjælpe med at sammensætte den helt perfekte menu til jeres konfirmation, ligesom du også selv kan vælge og sammensætte direkte her på hjemmesiden.
Er I i tvivl om menuen, men har styr på datoen for jeres konfirmationsfest? Så reservér jeres dato i vores kalender og vend tilbage til den endelige menu 8-14 dage før jeres arrangement.
Har du ikke tid til selv at afhente maden på vores adresse i Slagelse, tilbyder vi levering direkte til jeres konfirmation, og vi leverer til hele Sjælland. Kontakt os på telefon 5858 5054 for bestilling eller yderligere oplysninger.

295,00 kr. pr. person
Maden var fuldstændig fantastisk og alle gæster var super glade.
Den lille dåse med fisk var en kæmpe og anderledes oplevelse for alle, men alle retter fik mange flotte ord med på vejen.
Af hjertet tak for en dejlig og velsmagende oplevelse.
Hej Morten,
Mange tak for den dejlige mad til min fødselsdagsfest i lørdags. Det så rigtigt flot ud og smagte fantastisk. Gæsterne roste også maden.
Hej Morten
Jeg er ansat på Fazade i Korsør, og har idag været til reception som I har faciliteteret.
Har selv en baggrund i den branche, og må sige at det var et supert set up, lækker mad, og især de 2 griller var fantastisk.
Så stor ros herfra.
Du henter din bestilte mad på vores adresse Smedegade 65, 4200 Slagelse.
Du kan bestille mad direkte fra vores hjemmeside, men du har også mulighed for at ringe og aftale tid for en nærmere snak. Måske vi kan aftale det over telefonen. Ellers kan vi arrangerer et tidspunkt for et møde.
Som udgangspunkt er leveringsprisen ekskl. afhentning af service. Ønsker du, at vi skal afhente din tomme service, skal dette fremgå allerede ved bestillingen af din mad. Der kan forekomme ændring i leveringsprisen.
Vi anbefaler altid, at maden leveres en time før, I skal spise eller en halv time før, gæsterne ankommer, så I kan nå at pakke ud og få et overblik over de – måske – mange kasser, skåle, glas osv.
Oplys den præcise leveringsadresse, så vores GPS kan finde frem til jer.
Vi gør opmærksom på, at det d. 31. december kun er muligt at bestille vores nytårsmenu og desværre ikke andre menuer, buffeter og retter fra cateringkortet.