Natmad

Til den perfekte fest hører der sig natmad til

Vores natmad kan kun bestilles i forbindelse med bestilling af anden menu.

Natmaden leveres færdiglavet i vores service og skal placeres på køl indtil brug.

Husk en stor gryde til at varme suppen i.

Chili con carne

49,00 kr. pr. person

Serveres med chips, creme fraiche og jalapenos
Vis hele menuen

Croissant (2 stk. pr. person)

40,00 kr. pr. person

Smørcroissant vælg/bland mellem hønsesalat, rejesalat og skinkesalat.
Vis hele menuen

Finger sandwich (2 stk. pr. person)

40,00 kr. pr. person

Små sliders med blandet fyldt.
Vis hele menuen

Hjemmelavede frikadeller

59,00 kr. pr. person

Serveres med kold kartoffelsalat.
Vis hele menuen

Oksekødstærter

59,00 kr. pr. person

Serveres med mixed grøn salat og små boller.
Vis hele menuen

Tarteletter

49,00 kr. pr. person

2 stk tarteletter med høns i asparges.
Vis hele menuen

Hjemmelavet biksemad

59,00 kr. pr. person

Stegt med ketchup serveret med rødbeder, rugbrød og økologisk smør.
Vis hele menuen

Bondesuppe

49,00 kr. pr. person

Bestående af bacon, gulerødder og porre tilsmagt med oregano, hvidløg og fløde serveret med flutes.
Vis hele menuen

Gullaschsuppe

49,00 kr. pr. person

Med stykker af oksekød, peberfrugt, cocktailpølser og urter serveret med hjemmebagt flutes.
Vis hele menuen

Thai Karrysuppe

49,00 kr. pr. person

Med strimler af kylling, ris og urter serveret med hjemmebagt flutes.
Vis hele menuen

Pålægsfad

59,00 kr. pr. person

Bestående af rullepølse med sky og løgringe, spegepølse med remoulade og ristede løg, kold leverpostej med bacon og rødbeder, lagret skæreost med druer og radiser. Hertil små boller og rugbrød samt økologisk smør.
Vis hele menuen

FAQ

Maden bliver leveret færdiganrettet på fade og i skåle, så det er klar til at sætte på bordet. Alle kolde retter bliver leveret i brødkasser, så der er mulighed for at stable kasserne. De varme retter leveres i termokasser, og her skal du være opmærksom på, at der kan være op til tre lag i én termokasse. Så tjek gerne en ekstra gang, inden du ringer og siger, at der mangler noget.

Det er vigtigt, at vi kan komme i kontakt med dig eller kan få fat på en, som kan besvare vores eventuelle spørgsmål, og som kan guide os på vej i tilfælde af, at GPS’en ikke kan finde frem.

Ja. Vi har et mindre lager af tallerkner, glas, bestik og diverse bordpynt, som vi gerne låner ud til dit arrangement. Spørg gerne ved bestilling af din menu.

Ja, og den er yderst vigtig at tjekke igennem, da det er her, vi bekræfter den information, vi har fået om dit arrangement. F.eks. er det vigtigt, at du husker at tjekke, om detaljer som dato, tidspunkt, leveringsadresse, kuvertantal og menu er korrekte.

Er der en fejl i din bekræftelse, så kontakt os hurtigst muligt, så vi kan rette din bestilling til.

Vi hjælper dig gerne med at sammensætte din menu. Du har enten mulighed for at afgive ønsker og få et menuforslag, eller du kan booke et møde med vores kok, som guider dig igennem de forskellige retter og sammensætninger.

Hvis I f.eks. skal i kirke, må I gerne sørge for, at der er nogen til at åbne for os, når maden ankommer samt nogen der kan være behjælpelige med at bære alt maden ind til huset/lejligheden. Eller lav en aftale med os om, hvor vi kan finde en nøgle, eller hvor vi kan sætte maden, indtil I kommer retur.

Vi bærer selvfølgelig maden og stiller det, hvor I ønsker,  dog skal vi have hjælp ved større selskaber samt ved levering på 1. sal og derover, hvis der ikke er elevator i bygningen.

Brug for hjælp?

Har du brug for hjælp eller rådgivning
Så tøv ikke med at tage fat i os!
Ring til os på:
5858 5054Send en besked
chevron-down