Kyllinge inderfilet med bacon

119,00 kr. pr. person

Anrettet på pastapenne med grøntsager vendt i mild karrysauce serveret med groft hjemmebagt brød

Vis mere

Kommentar


Er der særlige hensyn f.eks. allergier mm., da det er en vigtig information til køkkenet

Hvis du ønsker at tilføje eller bytte en ret ud med en anden

Overblik over bestilling
Har du tilføjelser til Kyllinge inderfilet med bacon? Kyllinge inderfilet med bacon
Kyllinge inderfilet med bacon
Antal kuverter: voksne & børn.
Pris pr. person:
Har du husket tilvalg til Kyllinge inderfilet med bacon?
Kyllinge inderfilet med bacon

    Pris pr. person 0 kr.


    Brug for hjælp?

    Har du brug for hjælp eller rådgivning? Så tøv ikke med at tage fat i os!

    Ring til os på:
    5858 5054
    Levering til hele Sjælland
    Altid friske råvarer
    Hurtig og nem checkud

    Andre populære menuer

    FAQ

    Når du skal betale for din bestilling, har du flere valgmuligheder.
    1. Du kan betale via bankoverførsel
    2. Du kan betale i vores udleveringsrum, hvor vi både modtager kontant og dankort
    3. Du kan betale, når du får leveret maden, hvor vi kun modtager kontant og lige penge

    Du har selvfølgelig mulighed for at ændre antallet af kuverter. Faktisk helt op til 3 hverdage før dit arrangement. Vi sætter dog altid pris på at få et ca. antal ved bestilling.

    Ønsker du serveringspersonale til dit arrangement, kan vi godt hjælpe jer med det. Prisen for vores tjenere er 495 kr. pr. time i minimum 3 timer. Antallet af tjenere vurderes ud fra kuvertantal samt ønskede arbejdsopgaver. Forvent at en tjener kan servicerer 12 gæster.

    Vær opmærksom på, at køretiden med start i Slagelse medregnes som timeløn.

    Hvis I f.eks. skal i kirke, må I gerne sørge for, at der er nogen til at åbne for os, når maden ankommer samt nogen der kan være behjælpelige med at bære alt maden ind til huset/lejligheden. Eller lav en aftale med os om, hvor vi kan finde en nøgle, eller hvor vi kan sætte maden, indtil I kommer retur.

    Vi bærer selvfølgelig maden og stiller det, hvor I ønsker,  dog skal vi have hjælp ved større selskaber samt ved levering på 1. sal og derover, hvis der ikke er elevator i bygningen.

    Når du afhenter din mad, skal du oplyse det navn, som maden er bestilt i (det navn, som står på ordrebekræftelsen). Herefter henter vi din bestilling til dig og vil selvfølgelig være behjælpelige med at få pakket det i bilen – med lidt god vilje kan der være til 20-25 personer i en stationcar, hvor sæderne er lagt ned.

    Din tomme service skal afleveres inden for 5 dage efter arrangementets afholdelse.

    chevron-down